Тиждень психології в Шарівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»

У нашому навчальному закладі  вже стало традицією проводити різні предметні тижні. Так з 14 по 18 квітня 2014 року в школі пройшов тиждень психології. Мета проведення тижня – розширення знань учнів про науку психологію, особливості роботи шкільного психолога; активізація пізнавальної активності учнів, пропаганда навичок конструктивного спілкування; розвиток творчості учнів, вміння висловлювати власну думку, розкриття творчого потенціалу школярів; допомогти дітям краще пізнати один одного.

План тижня включав різноманітні акції, ігри, конкурси, заняття з учнями:

1. Відкриття тижня психології

2.Акція «Мудрі повчання

3.Акція «Афоризм»

1.Гра «Слідопит» ( 4-10 класи)

2.Тренінг «Коло цінностей» ( 11 клас)

1.«Дерево бажань»  (1-6 класи)

2.«Афоризм мого життя» ( всі класи)

1.Тренінгове заняття «Жити в мирі з собою та іншими» (6 клас)

П’ятниця

1.Тренінгове заняття «Умій дружити» (3-4 класи)

2.Підведення підсумків тижня.

Зранку, коли всі учні ще лише йшли  до школи, помічники психолога пропонували  кожному учню вибрати з чарівної скриньки мудре повчання великих вчених, яке в подальшому обов’язково знадобиться та буде  повчальним для учня .

Перед уроками на кожному кабінеті школи було розміщено повчальні афоризми про життя, школу, навчання, дружбу.

Учні 5-10-х класів змагалися за перемогу в грі «Слідопит». Школярі з неймовірним азартом досліджували школу: дізнавалися скільки берізок росте біля школи, рахували вікна школи, дізнавалися кількість стільців у класних кімнатах, визначали найвихованіший клас школи та ін.

Переможцями стали учні 6-7 класів, які розділили перше місце.

На занятті «Коло цінностей» одинадцятикласники  визначилися з основними цінностями  свого життя.

Дитинство… Найбільше воно запам’ятовується нам нашими мріями, бажаннями. У одних їх багато, у інших – одна, дві, але найзаповітніші. Проходить рік, два, десяток, і приємно мати те, про що мріяв. Випала нагода помріяти і учням початкових класів.

Символічне  «Дерево бажань» було розміщене на першому поверсі біля початкових класів, де  хлопчики і дівчатка на листочках писали свої  мрії та прикріплювали їх до дерева.

Учні школи  взяли активну участь в акції «Афоризм мого життя». На першому поверсі школи був розміщений ватман на якому учні  записували афоризми та мудрі повчання , які їм подобаються та які вони вважають справедливими.

В учительській також розміщувався ватман «Афоризм мого життя», де вчителі  поділилися крилатими фразами, які їм подобаються.

Тренінгове заняття «Жити в мирі з собою та іншими» було проведене з учнями 6 класу. Під час проведення тренінгу школярі дарували одне одному аплодисменти та створювали «Квітку дружби 6-го класу». У класі панувала доброзичлива та дружня атмосфера.

Вчилися висловлювати свою думку, розповідати про себе учні 3-4 класів на тренінговому занятті «Умій дружити».  Дуже весело й цікаво провели час створюючи плакат « У світі дружби».

Протягом всього тижня в школі панувала атмосфера активної творчості, гарного настрою та доброзичливості. Переможці та активні учасники проведення тижня психології були нагороджені грамотами та подяками. Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня психології. Бажаємо успіхів у навчанні, хорошого настрою та багато хороших друзів!!!!

Практичний психолог  Гурій Ю.В.